Tüp Mide Fiyatları

Aşırı kilo sorunu yaşayanların tedavisi için öncelikle ilaç ve diyet tedavisi uygulanmakta olup sonuç alınamaması durumunda obezite cerrahisi devreye girmektedir. Obezite cerrahisinde en çok kullanılan yöntemlerin başında tüp mide yöntemi gelmektedir. Tüp mide fiyatları da hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Yine bu operasyonunun hangi klinikte yapılacağı sorusunun yanıtı da bu tür ameliyatların fiyatına dair bilgi vermektedir.

Tüp mide ameliyatları aşırı kiloları nedeniyle sorun yaşayan ve vücut kitle endeksi çok yüksek olan bireyler için uygulanmakta olup tedaviye yanıt vermeyen hastalar için uygundur. . Tüp mide yöntemi ile mide yapay bir tüpe çevrilerek küçültülüyor. Bu yöntemle midenin % 80 oranında küçültülmesi sağlanıyor ve hastanın aşırı kilolarından kurtulması sağlanıyor.

Elbette ki tüp mide ameliyatı fiyatları söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı fiyat seçeneğinin çıkması gayet olağandır. Zira yapılacak olan operasyonun boyutu ve hangi klinikte yapılacağı sorusu farklı fiyat seçeneklerini de karşımıza çıkartmaktadır. Genel olarak tüm mide operasyonu fiyatlarına dair bir araştırma yapacak olursanız; uygun fiyatlı bir şekilde bu tür operasyonları yaptırabilmeniz de mümkün olacaktır.

Tüp Mide Ameliyatı Kimlere Uygundur?

Obezite tedavisinde en sık başvurulan yöntem olan tüp mide tedavisi için belirli şartlar bulunmaktadır. Uzun süreli obezite sorunu yaşayanlar, ilaç ve diyet tedavisine sonuç vermeyenler için kullanılan bu yöntem 18 – 60 yaş arası bireylere uygulanabilmektedir. Ayrıca ameliyata engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmayan ileri yaşlı bireylere de uygulanabilir. Tüp mide ameliyatının uygulanması söz konusu olduğunda elbette ki ilgili doktorun görüşü de önemli olmaktadır.

Bununla birlikte tüp mide ameliyatı için hastanın vücut kitle endeksinin 40 üzerinde olması gerekmektedir. Ancak kronik rahatsızlıkları bulunan veya obezitenin farklı hastalıklara yol açtığı kişilerde 35 üzerinde de ameliyat gerçekleştirilebilmektedir. Zira obezite hastalıkları tedavi edilemediğinde kalp ve damar hastalıklarına da sebep olabilmektedir. Obezite sorunu için en temel çözümlerden olan tüp mide fiyatları da uygun seviyelerdedir. Günümüz itibariyle tüm mide ameliyatının çok sayıda klinikte yapılıyor olması; farklı fiyat seçeneklerinin karşımıza çıkmasını mümkün kılmaktadır.

Tüp Mide Ameliyatı Yöntemleri

Tüp mide ameliyatı belirtilen şartları sağlayan kişilere uygulanmakta olup farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Tüp mide ameliyatı yöntemi hastanın durumuna uygun olarak seçilmekte ve fazla kilolardan kurtulması için gerekli yöntem uygulanmaktadır. Böylece hastanın daha sağlıklı bir şekilde normal görünüme kavuşması sağlanmaktadır.

Tüp mide ameliyatları laroskopik yöntem, gastrik bypass ve robotik laroskopi gibi farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Midenin kesip çıkarılması laroskopik yöntem olurken bunun robotla yapılması robotik laroskopik yöntem olmaktadır. Tip 2 şeker hastalığı bulunanlarda ve tekrar mide küçültme ameliyatı olanlarda ise gastrik bypass yöntemi tercih edilmektedir. Tüp mide fiyatları da kullanılan yönteme bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Obeziteden kurtulmak için gerçekleştirilen bu ameliyat sonrasında hastaların dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Zira mide küçültme ameliyatlarının başarası ameliyat sonrasında hastanın belirtilen programlara uyması ile daha da sağlıklı olmaktadır. Bunun için mide küçültme ameliyatı sonrasında tekrar kilo alınmaması ve verilen diyet programlarına uyulması gerekmektedir.

Tüp mide ameliyatları oldukça küçük milimetrik kesiklerle gerçekleştirildiği için hasta genellikle ağrı gibi sorunlar yaşamamaktadır. Bundan dolayı ağrı kesicileri birkaç gün kullanması gerekmektedir. Tüp mide ameliyatları ile aşırı kilolardan kurtulmak 5 yıla varan sürelerde gerçekleşmektedir. Bundan dolayı sonrasında tekrar kilo almamaya dikkat etmek gerekmektedir. Tüp mide fiyatları uygun olsa da ikinci bir ameliyat imkanı aynı şekilde mevcut değildir.

Check Also

Şeker hastalığında riskli gruplar

Şeker Hastalığında Riskli Gruplar Hangileridir?

Günümüzde sık görülen rahatsızlıklardan biri şeker hastalığı olarak da bilinen diyabet olmaktadır. Birçok kişinin etkilendiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir